Patryk Bednarz

Nazywam się Patryk Bednarz i studiuję na kierunku Inżynieria Produkcji drugiego stopnia. Pochodzę z małej wsi w województwie opolskim, gdzie właśnie zaczęła się moja przygoda z lekkoatletyką. A więc w drugiej klasie podstawówki pojechałem pierwszy raz na zawody w wojewódzkich biegach przełajowych, gdzie zdobyłem swój pierwszy medal. Przez okres szkoły podstawowej brałem udział w biegach przełajowych jak i na dystansach na stadionie (100m oraz 500m), gdzie również jako jedyny zawodnik z mojej szkoły zdobyłem dwa medale na Mistrzostwach Województwa (byłem wówczas w 5tej klasie, rok 2006). W tym roku odbywały się również Czwartki Lekkoatletyczne po których zakwalifikowałem się na swoje pierwsze Mistrzostwa Polski – brałem udział w skoku w dal i wywalczyłem 8 miejsce.

Od sierpnia 2017 roku w związku z ciągłymi nawrotami kontuzji postanowiłem odpocząć od codziennego treningu na rzecz pasji – wędrówek po górach. Poniżej zdjęcie ze zdobycia dwutysięcznika (Szpiglasowy Wierch).