Szymon Klimkowski

Pochodzę z Polic w woj. Zachodniopomorskim i kończyłem pierwszy stopień studiów z automatyki i robotyki na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie. Po studiach wyjechałem do Niepołomic, gdzie pracuję i po półtorarocznej przerwie zdecydowałem kontynuować naukę z zakresu inżynierii produkcji na Wydziale Mechanicznym PK.

Moja przygoda ze sportem zaczęła się w wieku 13lat, gdy „przez przypadek” wygrałem szkolne mistrzostwa gminno-powiatowe w biegach przełajowych, zakwalifikowałem się na mistrzostwa województwa, a stamtąd na mistrzostwa polski i dostałem propozycję od prezesa Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego „ÓSEMKA” Police, aby do nich dołączyć.

Przez trzy lata gimnazjum trenowałem lekkoatletykę i biegałem głównie na średnie i długie dystanse. Po tym czasie trener znów przez przypadek odkrył, że umiem pływać i zaproponował mi triathlon.

Znacząco zmienił się wtedy mój tryb życia. Realizowałem 16 jednostek treningowych tygodniowo co przekładało się na 2-3 treningi dziennie i około 40h tygodniowo spędzanych na treningu.

Reprezentowałem swój klub, AZS i barwy narodowe w wielu różnych dyscyplinach takich jak: triathlon (pływanie/rower/bieg), duathlon (bieg/rower/bieg), aquathlon (pływanie/bieg), crosstriathlon, crossduathlon, biegi przełajowe, biegi uliczne, lekkoatletyka, kolarstwo szosowe, kolarstwo górskie, pływanie na basenie i pływanie open-water. W tym czasie stawałem na podium setki razy na imprezach komercyjnych, rangi powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz miałem zaszczyt uczestniczyć w bardzo prestiżowych ogólnoeuropejskich zawodach juniorskich Triathlon Olimpic Hopes w 2012r.

Po założeniu rodziny zrezygnowałem ze ścigania się, ale radość ze sportu daje mi: praca jako trener i prowadzenie własnych zawodników oraz współorganizowanie dorocznego Biegu Mikołajkowego w Policach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *