Piotr Kidoń

Nazywam się Piotr Kidoń, studiuję Inżynierię Produkcji,
jestem również członkiem klubów AZS Politechniki Krakowskiej oraz AZS AWF Kraków.

Pochodzę z Zubrzycy Dolnej, wsi położonej pod Babią Górą. Moją pasją jest bieganie, które polubiłem dzięki mojej siostrze.
W roku 2017 rozpocząłem swoją przygodę z lekkoatletyką w klubie MKS Rabka-Zdrój.
Po roku trenowania pojechałem na swoje pierwsze Mistrzostwa Polski do Włocławka i wystartowałem na dystansie 400 metrów przez płotki.
Występ we Włocławku okazał się bardzo udany, gdyż był to mój drugi start na tym dystansie – wróciłem z 10 miejscem w Polsce i w ten sposób rozpoczęła się przygoda z płotkami.
Rok później na Mistrzostwach Polski w Raciborzu zdobyłem już 4 miejsce.

Teraz już jako student, trenuję w AZS AWF Kraków i do tej pory udało mi się zdobyć medale na Akademickich Mistrzostwach Polski i drużynowych Mistrzostwach Polski.
Największym osiągnięciem roku 2020 był debiut na Mistrzostwach Polski seniorów oraz 4 miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 23.

Poza tym bardzo lubię fotografować, zwłaszcza gdy nadarza się do tego okazja na obozach sportowych.

Student WM w reprezentacji Polski U23
w lekkiej atletyce